دفتر خـدمـات الکترونیکی ساتا شعبه پــاکــدشــــت و منطقه پارچیـن

آدرس: شهرستان پاکدشت - بزرگراه امام رضـــــــا(ع)- میدان مادر- پاساژپارسیــــــــان ط دوم واحد 14-تلفن 021/36016404

دفتر خـدمـات الکترونیکی ساتا شعبه پــاکــدشــــت و منطقه پارچیـن

آدرس: شهرستان پاکدشت - بزرگراه امام رضـــــــا(ع)- میدان مادر- پاساژپارسیــــــــان ط دوم واحد 14-تلفن 021/36016404

سیاست‌های کلی برنامه ششم

چهارشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۰۲:۵۶ ب.ظ

تأکید سیاست‌های کلی برنامه ششم بر اولویت دادن به ایثارگران


 تأکید سیاست‌های کلی برنامه ششم بر اولویت دادن به ایثارگران : برکسی پوشیده نیست که در طول 8 سال جهاد فی سبیل اله رزمندگان بسیجی با شجاعت ،شهامت ، ایثار، فداکاری و شهادت طلبی از سرزمین ایران اسلامی دفاع کردند و در مقابل توپ ، تانک ، بمب ، موشک و سایر ادوات مرگبار که استکبار جهانی در اختیار دشمنان انقلاب اسلامی قرار می داد . تحت زعامت خمینی کبیر (ره) بارشادتی وصف ناپذیر ایستادگی نمودند و در برابر حوادث سهمگین جبهه ها ماند کوهی پولادین و استوار مقاومت نمودند ، با سرهای نترس دشمن را خوار و زبون کردند و خواب را از چشمان دشمن عفلقی ربودند و در برابر حیرت جهانیان او را به زانو در آوردند و دشمن را با خفت تمام از شهرها و روستاها بیرون انداختند. در این راستا خمینی کبیر (ره) فرمودند : «حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم چه کسی سزاوار تر از بسیجیان خواهد بود . »

با این اوصاف جنگ هشت ساله با حوادث تلخ و شیرین به پایان رسید اما برای رزمندگان هنوز جنگ تداوم دارد چراکه از جنگ آسیب های فراوان دیده اند . البته آسیب ها به دو دسته تقسیم می شوند. یکی آسیب های آشکارکه رزمنده مورد اثبات تیر و ترکش… قرار گرفتند و به بیمارستان منتقل می شد و در نتیجه برایش مدرک بالینی و بعد هم صورت سانحه همزمان صادر می گردد.

سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردید و رئیس جمهور محترم نیز این سیاستها را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ نمود. قرار است در تدوین برنامه ششم توسعه این سیاستها ملاک عمل قرار گیرد.

در سیاست‌های کلی برنامه ششم، ابلاغی توسط مقام معظم رهبری به ایثارگران نیز اشاره شده است و اینکه این عزیزان مورد توجه قرار گیرند.

بندهای مورد نظر در سیاست‌های کلی برنامه ششم که به ایثارگران اشاره نموده است، بندهای 47 و 68 هستند که در زیر به آنها اشاره شده است.

۴۷- اولویت دادن به ایثارگران انقلاب اسلامی در تسهیلات مالی و فرصت‌ها و امکانات و مسؤولیت‌های دولتی در صحنه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی.
۶۸- تلاش شایسته برای تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دستاوردهای جمهوری اسلامی.

امید است دولت در تدوین قانون برنامه ششم توسعه به نحو شایسته ای ایثارگران را مورد توجه قرار دهد.

منبع:سایت پاراف

۹۴/۰۹/۱۸
امیر هوشنگ شمسائی